Stopka redakcyjna Zasady prenumeraty  

ŚLEDZTWO W SPRAWIE CAŁUNU

ŚLEDZTWO W SPRAWIE CAŁUNU

ANDREA TORNIRLLI

Wydawnictwo: Wydawnictwo AA

 


Całun Turyński to fascynująca zagadka. Ta "ikona", a raczej "relikwia" - jak wyraził się Jan Paweł II - od wieków otaczana czcią, nosi ślady męki i śmierci Jezusa. Od ponad wieku Całun jest też przedmiotem badań naukowych: fotografuje się go, bada, powiększa, analizuje, poddaje datowaniu węglem radioaktywnym, opracowuje trójwymiarowe wizualizacje. Co na pewno wiemy o tym tajemniczym Wizerunku, który przyciąga do siebie miliony osób? Czy istnieją dowody potwierdzające jego autentyczność? Andrea Tornielli, podążając śladem historycznych dokumentów, świadectw i badań naukowych, a także uważnej lektury Ewangelii, odpowiada na te i na wiele innych pytań, prowadząc czytelnika ku największej tajemnicy skrywanej przez Całun...

Andrea Tornielli jest watykanistą i dziennikarzem dziennika "Il Giornale". Opublikował wiele książek o tematyce historycznej i religijnej, które przełożono na liczne języki. W Polsce dotychczas ukazały się m.in.: Papieże i wojna; Ratzinger, strażnik wiary; Zmartwychwstanie: tajemnice, legendy i prawda; Dziecię Jezus: tajemnice, legendy i prawda o narodzeniu, które zmieniło bieg historii; Tajemnica Ojca Pio i Karola Wojtyły; Santo Subito. 

ŚWIĘTA CHUSTA, ŚWIĘTA KREW

ŚWIĘTA CHUSTA, ŚWIĘTA KREW

JANICE BENNETT

Wydawnictwo: Wydawnictwo AA

 

 


Książki można nabyć w Wydawnictwie AA w Krakowie, ul. Swoboda 4 tel. (12) 292 68 69 oraz w księgarni internetowej www.religijna.pl

 

 

 

 

 
Żona Hioba

Żona Hioba

Andrée Chedid

Wydawca: Bernardinum

Rok wydania: 2010
Format: 110 x 210
Stron: 68
Rodzaj okładki: miękka

cena detaliczna: 14,90 zł.

 


Czyż można wyjaśnić tę postać, która pojawia się na pierwszym planie, potem znika?
Księga Hioba wspomina o jego żonie jeden raz w Pieśni II:  
- Co! Trwasz jeszcze w swej prawości?...
Złorzecz Bogu i umieraj – rzekła do niego.
- Mówisz jak kobieta szalona – odpowiada Hiob. 
Czyż można wyjaśnić tę postać, która pojawia się na pierwszym planie, potem znika? Czy można dać głos i ucieleśnić tę małżonkę, jednocześnie czułą i porywczą, pogodzoną lub zbuntowaną? Czy można ją natchnąć życiem w tej wzruszającej przygodzie, tej długiej wspólnej egzystencji?
Między archaizmem, a nowoczesnością usiłuje sprawić, poprzez to stare małżeństwo, by dał się słyszeć trwały język serca i ciała, nieustanne zapytania umysłu.

Andrée Chedid jest autorką ważnych dzieł teatralnych, poetyckich, literackich. Jej opowiadania, powieści, zawsze bardzo naznaczone wpływem środkowego Wschodu, zdobyły przez lata szeroką publiczność. "Próbuję traktować powieść jak obraz z życia i jako mit”. Dwie z jej powieści – szósty dzień i L'Autre (Inny) (wyd. Flammarion, 1960 i 1969) zostały zaadaptowane dla kina.

Dostępna: w dobrych księgarniach, EMPIK-U, oraz na www.bernardinum.com.plPrzyjaciele
Serwisy partnerskie
Redakcja
Gości na stronie: 9
LaSalette

[ Start | Firma | Nowości | Serwis | Praca | Kontakty | Partnerzy | Napisali o nas | Platinium ]

Wszystkie znaki towarowe i nazwy firm zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.
Mają one wyłacznie informacyjny charakter i nie stanowią oferty w rozumieniu
Kodeksu Cywilnego (Art.66 par.1), a ich zdjęcia mogą sie różnic
od produktów dostepnych w sprzedaży.

© 2008 La Salette. Posłaniec Matki Bożej
Strona główna Strona główna